Skip to main content
Home

English Top Menu

  • News
  • Services
    • Surveys and studies
    • Evaluations of measures and instruments
    • Knowledge summaries
    • Quantitative data collection
    • Qualitative data collection
    • Reporting
    • Statistical analysis
    • Performance indicators
    • Data visualization
  • Projects
  • Publications
  • Employees
  • About Us
News

Forskningsartikler om kommunal organisering

Published: 04.01.2023

i2e har samarbeidet med forskere fra UiB og NORCE om å gjennomføre dypere analyser av data fra KDDs organisasjonsdatabase. Analysene har munnet ut i to vitenskapelige artikler, som etter planen vil bli publisert i 2023. Prosjektet inngikk som opsjon i oppdraget med å samle inn data til organisasjonsdatabasen for 2020.

Prosjektet har bestått av to analyser. Den første tar for seg endringer i formannskapet sin rolle over tid. Den andre analysen tar for seg utviklingen i kommunenes bruk av tiltak for innbyggermedvirkning over tid.

Analysene tok utgangspunkt i tidsseriedatafiler som samler data fra alle de sju datainnsamlingene som har blitt gjennomført, 1996 – 2020. Tidsseriefilene ble konstruert av i2e som en del av oppdraget for 2020. Tidsseriefilen er tilgjengelig hos NSD.

Ideas2Evidence

Visiting and postal address
Villaveien 5, 5007 Bergen
Meltzersgt. 4, 0257 Oslo

Contact
+47 918 17 197 (Bergen)
+47 926 04 622 (Oslo)
post@ideas2evidence.com

Legal

  • Privacy Policy