Publications
Displaying 1 - 4 of 4
i2e har undersøkt norske erfaringer med prestisjetiltak i Erasmus+ på oppdrag fra Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse
ideas2evidence har gjennomført en følgeevaluering av forsøk med modulstrukturert fag- og yrkesopplæring for voksne, og et forsøk som kombinerer fag- og yrkesopplæring med opplæring på nivået under videregående. Denne rapporten presenterer hovedfunn fra evalueringen av de to forsøkene.
ideas2evidence har i perioden 2017-2023 gjennomført en følgeevaluering av forsøk med forberedende opplæring for voksne. Denne rapporten presenterer hovedfunn fra evalueringen.
Rapporten presenterer resultatene fra en utredning om Erasmus+ ansattmobilitet i høyere utdanning gjennomført av i2e på oppdrag fra Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse (HK-dir). Utredningen bygger på et rikt kvantitativt datamateriale i tillegg til intervjuer ved tre UH-institusjoner