Publications
Displaying 1 - 10 of 10
Hva skaper et velfungerende samarbeid om tilrettelagte opplæringsløp for voksne? I denne rapporten oppsummerer vi erfaringer og gode grep fra ulike samarbeid om tilrettelagt fag- og yrkesopplæring for voksne
Rapporten er utarbeidet av i2e på oppdrag fra IMDi. Målet har vært å undersøke hvorvidt det er reelle forskjeller i resultatoppnåelsen mellom Jobbsjansen og introduksjonsprogrammet, når man tar høyde for forskjeller i målgrupper og deltakersammensetningen.
Rapporten er utarbeidet av ideas2evidence på oppdrag fra Filmfond Nord, Nordnorsk Filmsenter og Nordnorsk Filmkommisjon. Målet med arbeidet har vært å utrede hvordan det filmpolitiske virkemiddelapparatet i Nord-Norge best kan organiseres for å nå målene for den regionale filmpolitikken?
I 2017 startet forsøk med modulstrukturert fag- og yrkesopplæring (MFY). Forsøket gjennomføres i dag i fem ulike fylker, innenfor 13 ulike lærefag. Rapporten er en del av en pågående evaluering av forsøket.
Hva trenger frivilligheten for å styrke sin innsats for integrering, og kan et kompetansesenter dekke behovet? Sluttrapport fra en utredning for IMDi, utført av ideas2evidence og Agenda Kaupang.
Hva trenger frivilligheten for å kunne styrke sin innsats for integrering? Vi kartlegger organisasjonenes egne behov for kompetanse, samarbeid med offentlige myndigheter og samarbeid med andre frivillige organisasjoner.
Senter for fremragende høyere yrkesfaglig utdanning. Relevante erfaringer fra tre utvalgte ordninger
i2e har i en ny rapport kartlagt erfaringer fra tre ordninger av relevans for utformingen av Senter for fremragende høyere yrkesfaglig utdanning: Klyngeprogrammet, Norsk katapult og Sentre for forskningsdrevet innovasjon.
ideas2evidence har, i samarbeid med Velferdsforskningsinstituttet ved OsloMet og Frischsenteret,
I 2017 startet forsøk med modulstrukturert fag- og yrkesopplæring (MFY). Forsøket gjennomføres i dag i fem ulike fylker, innenfor 13 ulike lærefag. Rapporten er en del av en pågående evaluering av forsøket.
I 2017 initierte Kunnskapsdepartementet flere forsøk med modulstrukturert voksenopplæring. I kombinasjonsforsøket samarbeider fylkeskommuner og kommuner om å gi opplæring i Forberedende voksenopplæring og Modulstrukturert fag- og yrkesopplæring parallelt.