Publikasjoner
Viser 1 - 10 av 12
ideas2evidence har sammen med Borgen nærmiljøsentral kartlagt aktivitetene de tilbyr for å bedre forstå hvordan de kan føre til økt tilhørighet og sosiale nettverk.
På oppdrag for AVdir følger i2e et flerårig forsøk med å tilby opplæringstiltak av lengre varighet til brukere som har behov for norskopplæring og fag- og yrkesopplæring. Dette er første delrapport i oppdraget.
ideas2evidence har i samarbeid med Proba Samfunnsanalyse gjennomført en evaluering av IMDis tilskuddsordninger på integreringsfeltet rettet mot frivillige organisasjoner. Denne rapporten presenterer hovedfunn fra evalueringen.
ideas2evidence har undersøkt bruken og betydningen av karriereveiledning på integreringsmottak, på vegne av Agder fylkeskommune.
Sammen med Proba samfunnsanalyse, har i2e kartlagt opplæringstilbud som gis til nyankomne ungdommer i alderen 15-18. Oppdraget er utført på vegne av Integrerings- og mangfoldsdirektoratet.
Hva skaper et velfungerende samarbeid om tilrettelagte opplæringsløp for voksne? I denne rapporten oppsummerer vi erfaringer og gode grep fra ulike samarbeid om tilrettelagt fag- og yrkesopplæring for voksne
Rapporten er utarbeidet av i2e på oppdrag fra IMDi. Målet har vært å undersøke hvorvidt det er reelle forskjeller i resultatoppnåelsen mellom Jobbsjansen og introduksjonsprogrammet, når man tar høyde for forskjeller i målgrupper og deltakersammensetningen.
Dette er den andre delrapporten i en følgeevaluering av Norskopplæringsordningen. Vi undersøker hvordan norskopplæringstilbudene under ordningen er lagt opp, om kvalitetsaspektene er ivaretatt og hvilket utbytte opplæringen gir
Hva trenger frivilligheten for å styrke sin innsats for integrering, og kan et kompetansesenter dekke behovet? Sluttrapport fra en utredning for IMDi, utført av ideas2evidence og Agenda Kaupang.
Hva trenger frivilligheten for å kunne styrke sin innsats for integrering? Vi kartlegger organisasjonenes egne behov for kompetanse, samarbeid med offentlige myndigheter og samarbeid med andre frivillige organisasjoner.